Restaurace "U suchý držky"

hotel.jpg
rest5.jpg
Pivo čepované:
Čepujeme piva z místního pivovaru Ferdinand
2014-36-R18-Ferdinand-Sedm kulí - kopie.jpg

Hotel Atlas

hotel.jpg

Hotel Atlas je situován téměř v centru Benešova. Jen 5 minut od hotelu stojí vlakové i autobusové nádraží. Třípatrový hotel byl v etapách celkově zrekonstruován a zateplen. Hotel poskytuje nejen pohodlné a cenově dostupné ubytování ve 26 příjemně zařízených pokojích, ale také konferenční prostory salonku s kapacitou 45 osob a hotelový klub pro 60 osob.

Salonky jsou vybavené audiovizuální technikou potřebnou pro různé školení a prezentace. Hotelová recepce se sekretářskými, informačními, rezervačními a dalšími službami je v provozu non stop. Nechybí ani kosmetický salon a hudební klub s pestrou nabídkou kulturních akcí. 
Parkování vozů je zajištěno přímo u hotelu na oploceném parkovišti.

Recepce, rezervace:
tel.: +420 317 724 771
GSM: +420 737 797 075
fax: +420 317 724 761
e-mail: info@hotel-atlas.cz

HISTORIE

 

Hotel Atlas má za sebou sice teprve čtvrt století existence, ale za pozornost stojí i historie místa, na kterém stojí.

Postaven byl na počátku devadesátých let minulého století a jako hotel byl nejprve provozován pod názvem Mojmír. Benešovská společnost Quo ho zakoupila v roce 1998 a dala mu jméno Atlas, pod kterým ho znáte dodnes.

I když hotel není starý, snaha majitele o neustálé zdokonalování služeb a technických parametrů budovy vedla už ke třem zásadním přestavbám a rekonstrukcím. V první fázi v roce 2004 dostal novou tvář vstup do hotelu, recepce a hotelové restaurace. O tři roky později došlo k důkladné přestavbě pokojů včetně koupelen a v roce 2014 přišla na řadu úspora energií - hotel Atlas má nové zateplení, kotelnu a zařízení pro solární ohřev.

K velkým devizám hotelu Atlas patří jeho strategické umístění v Tyršově ulici, v centru města a současně na dohled od autobusového a vlakového nádraží. Tyršova byla vždy hlavní ulicí Benešova, a to i v době, kdy pod jménem Zámecká představovala hlavní tepnu mezi městem a zámkem Konopiště.

To už ale uběhlo několik staletí benešovské historie. Na počátku byl opevněný dvorec na žulovém ostrohu, který se dnes nazývá Karlov. Dvorec už patrně ve 2. polovině 11. století založil jistý Benedikt (Beneš), který dal místu budoucí jméno. Stalo se hlavním sídlem pánů z Benešova až do r. 1318, kdy získali nedaleký hrad Konopiště a dvorec opustili. U dvorce vznikla postupně osada, v roce 1327 poprvé připomínaná jako městečko a o dvě století později v roce 1512 už jako město s centrálním tržištěm v místě dnešního Masarykova náměstí.

V pohusitské době se Benešov postupně zařadil mezi nejvýznamnější města v Čechách a zejména díky piaristické koleji se stal centrem kultury a vzdělanosti. Rozvoji Benešova napomáhalo již od 1. poloviny 18. století poštovní spojení s Prahou a dále železniční trati z Prahy přes Benešov do Českých Budějovic. Od konce 19. stol. se stal dodnes nejznámějším majitelem panství a zámku Konopiště následník trůnu František Ferdinand d´Este. Ten také dodal důležitosti Zámecké ulici, dnešní Tyršově, na které najdete hotel Atlas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one